Yüksek Yoğunluklu Piramit Göğüs Antrenmanı Programı

Yüksek Yoğunluklu Piramit Göğüs Antrenmanı Programı

Vücut geliştirme ile ilgilenen birçok kişinin özellikle yoğunlaştığı göğüs antrenmanı için piramit sistemini temel alan bu programı deneyebilirsiniz.

Hatları belirginleştirilmiş, hacimli ve düzgün göğüs kasları birçok vücut geliştirme sporcusu için son derece önemlidir. Göğüs antrenmanı programı herkesin antrenman programında yer alan adeta vazgeçilmez bir bölümdür. Bu antrenman programında piramit göğüs antrenmanı yaklaşımını temel alan 4 hareketten oluşan yüksek yoğunluklu hareketler yer almaktadır. Bu göğüs antrenmanı programında yer alan hareketleri mevcut programınız göğüs bölgeniz için ayırdığınız bölümüne entegre edebilirsiniz. Ancak yüksek set ve tekrar sayılarının sizi yoracağını da göz önüne almayı unutmayın.

Bu içeriğe göz atın: Sırt Ağrısı ve Sağlıklı Bir Omurilik İçin 6 Öneri

Antrenman Açıklaması

Bu antrenman programı piramit (düz ve ters) sistemini temel almaktadır. Antrenman programında hem düz hem de ters piramit sisteminin yer bulunması tekrar sayılarının yüksekten düşüğe ve sonra tekrar yükseğe doğru artmasıdır. Yüksek set ve tekrar sayıları ile hareket yoğunluğunu ve antrenman sırasında kaldırdığınız toplam ağırlığı çok yüksek rakamlara taşıyabilirsiniz. Bu da göğüs kaslarınızı ciddi manada zorlamanız anlamına gelecektir. Bu zorlama da doğrudan göğüs kaslarının gelişimine etki edecektir. Yüksek tekrar sayıları ile başlayan setlerde daha sonra düşük tekrar sayılarına devam etmeniz ve bu noktadan sonra tekrar sayılarını bir daha arttırmanız gerekiyor. Bu arttırma yaptığınız bölümünde kaldırabildiğiniz en yüksek ağırlıkları zorlamaya çalışmayı unutmayın.

4 hareketten oluşan bu göğüs antrenmanı programı uygulanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de dinlenme süresinin en az olmasıdır. Bu süreyi antrenman programına verdiğiniz tepkiye göre kendiniz ayarlayabilirsiniz. Ancak 60 saniyeyi geçirmemeye mümkünse de 30 saniyeye ayarlamaya özen göstermeye çalışmanız faydalı olacaktır. Antrenman programında yer alan hareketleri yaparken tekniğine uygun bir şekilde yapmaya mutlaka ama mutlaka dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki önemli olan yüksek ağırlık kaldırmak değil tekniğine uygun bir şekilde gerekiyorsa düşük ağırlık kaldırmaktır. Çünkü yanlış bir şekilde yüksek ağırlıklar kaldırsanız bile dahi bu hedeflediğiniz kas gelişimine yardımcı olmayacaktır.

Bu içeriğe göz atın:  Direnç Bandı ve 4 Farklı Triceps Hareketi

Bu içeriğe göz atın: Glisemik İndeks Nedir?

Yüksek Yoğunluklu Piramit Göğüs Antrenmanı Programı

Hareket
Dakika
Yöntem
Barbell Bench Press
12
20, 15, 12, 10, 8, 6, 6, 8, 10, 12, 15, 20
Standing Cable Fly
10
20, 15, 12, 10, 8, 8, 10, 12, 15, 20
Incline Dumbbell Bench Press
8
20, 15, 12, 10, 10, 12, 15, 20
Pec Dec
10
20, 15, 12, 10, 8, 8, 10, 12, 15, 20

Bu içeriğe göz atın: Protein Tozu Nedir? Protein Tozu Çeşitleri Nelerdir?


  • Yüksek Yoğunluklu Piramit Göğüs Antrenmanı Programı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, diyet programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.

9 YORUMLAR

  1. Merhabalar. Şu an için benimle aynı sorunu yaşayan var mıdır bilemiyorum. Sayfada antrenman programlarını gosteren tablolarinizin hicbiri acilmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here