Yüksek Yoğunluklu Bacak Antrenman Programı

0
27

Yüksek Yoğunluklu Bacak Antrenman Programı

Vücut geliştirme ile ilgilenen sporcuların bazılarının ihmal ettiği bacak bölgesindeki kasları bu antrenman programı ile çalıştırabilirsiniz.


ANTRENMAN ÖZETİ
HedefKas Kütlesi Arttırma
Antrenman TürüTek bir kas grubu
Antrenman SeviyesiOrta
Antrenman Günü4 gün (12 Hafta)
EkipmanBar, İstasyon
Hedef KullanıcıKadın & Erkek

Antrenman Açıklaması

Vücut geliştirme ile ilgilenen sporcuların bazıları için bacak kasları çoğu zaman ikinci planda kalmaktadır. Hatta bu kas grupları bazen birkaç hafta boyunca hiç çalıştırılmaz. Zaman zaman üst vücudu çok iyi şekilde çalışılmış ancak cılız bacaklara sahip sporcuları da görebilirsiniz. Bunun gibi hoş olmayan görüntülerin önüne geçebilmek ve tüm kas gruplarınızı çalıştırabilmek için sadece 3 harekette oluşan bu bacak antrenman programı listenizde bulunabilir. Antrenman programı sadece bacak bölgesi için 3 hareket yer almaktadır. Bu 3 hareket içi 5’er set ve 10 tekrar olarak yapılmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta ise setler arasında dinlenme süresinin sadece 10 saniye kadar olmasıdır. Bu nedenle başlangıç seviyesindeyseniz ağırlıkları nispeten düşük tutarak 10 saniyelik dinlenme aralığını tutturabilirsiniz. Ortalama olarak iki haftada bir ise ağırlıkları bir miktar arttırıp dinlenme süresini de 10 saniye olarak tutmaya özen göstermeyi de unutmayın. Bu bacak antrenman programı mevcut programınızın içine eklenebilir. Haftada iki gün bacak kasları için antrenman programında yer alan hareketleri tekniğine uygun bir şekilde dinlenme süresine de dikkat ederek yapmanız yeterli olacaktır.

Yüksek Yoğunluklu Bacak Antrenman Programı

Hareket
Dakika
Yöntem
Hack Squat
5
10
Smith Machine Leg Press
5
10
Leg Extension
5
10

  • Yüksek Yoğunluklu Bacak Antrenman Programı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, diyet programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.Bu içeriğe göz atın:  Yeni Başlayanlar İçin Vücut Geliştirme-1

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here