Yüksek Yoğunluklu Antrenman İle Kas Büyümesini Arttırın

1
91

yuksek-yogunluklu-antrenman-ile-kas-buyumesini-arttirin

Yüksek yoğunluklu antrenman yaklaşımı ile her has grubunu haftada bir kere fazla çalıştırarak kas büyümesini tetikleyebilirsiniz.


Kas büyümesini tetikleyebileceğiniz yeni bir yöntem arıyorsanız yüksek yoğunluklu antrenman yaklaşımı aradığınız cevap olabilir. Son dönemde oldukça popüler olmaya başlayan bu yaklaşım ile beklediğiniz sonuçları çok daha kısa bir sürede elde edebilirsiniz. Geçmişten günümüze kadar vücut geliştirme ile ilgilenen sprocular kas büyümesini tetiklemek amacıyla düşük yoğunluklu ama ağır ve yorucu antrenman programlarını tercih etmişlerdir. Yani bu sporcular geçmişten beri kas gruplarını genellikle haftada bir kere ancak çok yoğun ve fazla sayıda set içeren antrenmanlar ile çalıştırmışlardır.

Bu geleneksel yaklaşıma karşı olarak yüksek yoğunluklu antrenman yönteminde ise kas büyümesini tetiklemek amacıyla her kas grubu haftada iki, üç ya da dört kere çalıştırılmasını temel alır ancak antrenman süresi çok daha kısa olur. Son dönemde yapılan çalışmalarda bu yöntemin verimliliği de kanıtlanmıştır. Buna ek olarak şimdiye kadar geleneksel yöntemi tercih ettiyseniz sadece bu yönteme geçmeniz bile farklı bir programa geçtiğiniz için de kas büyümesini arttıracaktır.Bu içeriğe göz atın:  Alkol ve Vücut Geliştirme

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here