Yoğunlaştırılmış Göğüs ve Önkol Antrenmanı

402

yogunlasitirilmis-gogus-ve-onkol-antrenmani

Kardiyo ile ilgili herhangi bir hareket veya çalışma yapmadan yağ yakmayı ve bununla birlikte kas kütlenizi de arttırmayı istiyorsanız bu yoğunlaştırılmış göğüs ve önkol antrenman programına bir göz atmalısınız.

ANTRENMAN ÖZETİ
HedefKas Kütlesi Arttırma
Antrenman TürüTek bir kas grubu
Antrenman Seviyesiİleri
Antrenman Günü1
EkipmanBant, Dambıl, Vücut ağırlığı
Hedef KullanıcıKadın & Erkek

Göğüs ve Biceps Antrenmanı

Kardiyo çalışmalarından birçok kişi hoşlanmıyor. Özellikle birçok kardiyo programının uzun ve sıkıcı olması nedeniyle antrenman yapan sporcular için bu süre adeta bir eziyete dönüşebiliyor. Kardiyo çalışması yapmadan yağ yakarken kas kütlenizi arttırabileceğiniz bu antrenman programı ileri seviye vücut geliştiricilerin uygulaması gerekiyor. Başlangıç seviyesinde olup hızlı sonuç almak isteyenler ise unutmamanız gereken bir nokta var, acele etmeyin ve başlangıç programları ile vücudunuzu fitness çalışmalarına alıştırın.

Bu antrenman programı iki bölümden oluşuyor. Her bölümdeki hareketleri super set olacak şekilde ard arda yapmalı ve sonrasında ise dinlenme sürenizi 60-75 saniye arasında tutarak hareketleri aynı şekilde tekrarlamalısınız. Her grubu en az 3 kere yapmalısınız. Deneyiminize ve kas kütlenize bağlı olarak bu tekrar sayısını ise 5’e kadar çıkarabilirsiniz. Ağırlıkları çok dikkatli seçmeye özen gösterin. Çünkü tekrar sayısı arttıkça aynı ağırlığı kaldıramayabilirsiniz. Antrenmanı super set şeklinde yani yüksek yoğunluklu yapacağınız için ağırlık değiştirmek için vaktiniz olmayacak. Bu nedenle nispeten daha düşük ağırlıklarla başlayabilirsiniz.

Yaptığınız antrenmanda en yüksek verimi alabilmeniz için molalar dahil olarak 50-55 dakikalık bir süre içerisinde antrenmanı bitirmelisiniz. Daha uzun sürelere çıkarsanız mola sürelerinizi uzattığınız ve daha hafif ağırlıkları kullanmanız gerektiği ortaya çıkmaktadır. Antrenman boyunca temponuzu düşürmemeye dikkat edin.

Göğüs ve Kol Kası Yapmak İçin Antrenman Programı

1. BÖLÜM
Low Incline Dumbbell Press3-5*12-15
Incline Dumbbell Flys3-5*8-10
Incline Dumbbell Curls3-5*12-15
Resistance Band Pushup3-5*Yapabildiğiniz kadar
Bu içeriğe göz atın:  Devasa Omuzlar İçin 12 Haftalık Antrenman Programı

2. BÖLÜM
Resistance Band Incline Dumbbell Press3-5*12-15
Seated Dumbbell Curls3-5*8-10
Close Grip Lockout Press3-5*8-10
Plyometric Pushup3-5*Yapabildiğiniz kadar

Bu antrenman programı Joe Donnelly tarafından hazırlanmıştır.

Not: Tüm antrenman programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız.1 Yorum