Yeni Başlayanlar İçin 3 Günlük Antrenman Programı

3
19

yeni-baslayanlar-icin-3-gunluk-antrenman-programi

Vücut geliştirmeye yeni başlayan sporcuların tercih edebileceği bu program ile kas kütlenizi arttırırken bir yandan da güçlenebilirsiniz.

[table id=193 /]

Antrenman Açıklaması

Vücut geliştirme ile ilgilenmeye yeni başlayan sporcuların nasıl bir antrenman programı uygulayacaklarına yönelik olarak kafalarında her zaman soru işaretleri olabilir. Vücut geliştirme sporcusu Jason Blaha tarafından önerilen programlar temel alınarak hazırlanan bu program kafalarında bu tarz soru işareti olan sporcular için iyi bir başlangıç alternatifi olarak öne çıkıyor. Program haftanın 3 günü iki farklı rutin halinde uygulanıyor. Programın haftada 3 gün olması başlangıç seviyesindeki sporcuların yoğun antrenman temposu altında yorgun düşmesini engellediği gibi kasların antrenman sonrasında rejenere olmasına da imkan tanıyor. Özellikle başlangıç seviyesindeyken yapılan her antrenman son derece yorucu olabilir. Sonuçta ortada yıllardır antrenman yapmayan ve kasları zorlanmamış bir vücut var. Bu nedenle antrenman programının haftada 3 gün olması vücudunda bir anda çok fazla zorlanmasının önüne geçecektir. Antrenman programının haftalık olarak nasıl uygulanabileceğine yönelik olarak bir örnek aşağıda verilmiştir.

1. HAFTA

 1. Gün: Antrenman-A
 2. Gün: Dinlenme
 3. Gün: Antrenman-B
 4. Gün: Dinlenme
 5. Gün: Antrenman-A
 6. Gün: Dinlenme
 7. Gün: Dinlenme

2. HAFTA

 1. Gün: Antrenman-B
 2. Gün: Dinlenme
 3. Gün: Antrenman-A
 4. Gün: Dinlenme
 5. Gün: Antrenman-B
 6. Gün: Dinlenme
 7. Gün: Dinlenme

Yeni Başlayanlar İçin 3 Günlük Antrenman Programı

[table id=194 /]

[table id=195 /]

 


 • Vücut geliştirme konusunda kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için doğru bir şekilde planlanmış antrenman ve diyet programı uygulamanız kaçınılmaz bir gerekliliktir. Hedeflerinize en kısa sürede ulaşabilmeniz için Kas ve Güç | Remote PT “Kişiye Özel Uzaktan Eğitim” paketlerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz.
 • Yeni Başlayanlar İçin 3 Günlük Antrenman Programı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü veya Kas ve Güç | FORUM aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız.


3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here