Yağ Yaktıran Besinler

Özellikle her yaz dönemi deyim yerindeyse göbek eritme ya da daha teknik bir ifadeyle tanımlamak gerekirse yağ yakmak için sıkça başvurulan yöntemlerden birisi de sağlıksız ve tehlikeli diyetler yapmaktır. Bunun yerine sağlıklı gıdalardan yeterli miktarda tükettiğinizde zaten yağ yakımı ile kilo vererek o amacınız olan göbek eritme hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşacaksınız. Göbek eritme, kilo alıp verme ve sağlıklı beslenme üzerinde bazı gıdaların etkili olduğunu herkes tarafından yaygın olarak bilinmektedir. Özellikle yağ yakımını arttıran ve daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayan bazı gıdalar bulunmaktadır.

Yeşil Çay

Uzmanlar tarafından yeşil çay tüketenlerin tüketmeyenlere göre %35-45 arasında daha yavaş kilo aldığını belirtiyor. Bunun nedeni ise yeşil çayın yağ yakımını arttırması ve kilo almayı da belirgin bir şekilde yavaşlatması olarak açıklanıyor. Ancak siz yeşil çay alırken bilindik markaların kaliteli ürünlerini tercih etmeyi unutmayın.

Kırmızı Biber

Acı biberin yapısından bulunan capsaicin maddesi metabolizmayı hızlandırıyor, bunun sonucunda vücut ısısı yükseliyor ve bunun sonucunda da vücudunuz daha fazla enerji harcamaya başlıyor. Tabi bunun için sürekli kırmızı biber tüketmeye gerek yok. Yemeklerinize tat vermesi amacıyla katmanız yeterli olacaktır. Çok büyük bir değişim yaratmasa da en azından bir adım atmış olursunuz.

yag-yaktiran-besinler-2

Kivi

C vitamini yağ yakımını hızlandırmaktadır. Özellikle kivi yüksek C vitamini barındırması nedeniyle portakal ve mandalinadan daha fazla yakımına neden olur. Ayrıca kivinin içerisinde yüksek kalsiyum ve protein bulunmaktadır ki bu da vücut geliştirme sporcularının aradığı besinlerden olmasının önemli nedenlerindendir.

Yağsız Yoğurt

Yüksek kalsiyum ve protein içeriği ile birlikte yağsız olması ve bununla birlikte yağ yakımını da hızlandırması nedeniyle yaygın olarak tercih edilen yağsız yoğurdu günde bir kase yiyebilirsiniz.

Bu içeriğe göz atın:  1 Haftada Göbek Eritmek ve Kilo Vermek İçin 7 Öneri

Yulaf Kepeği

Özellikle son dönemde çok moda olan bir diğer besin olan yulaf kepeği uzun süre tok tutmasından dolayı tercih ediliyor. Bununla birlikte sindirim sisteminin çalışması da destekliyor.

yag-yaktiran-besinler

Brokoli

Birçok insanın adını bile duymayı istemediği brokoli vitamin, lif ve kalsiyum yönünden zengin bir besin. Özellikle buharda haşlanıp tüketildiği durumlarda zayıflama sürecini de desteklemektedir.

Beyaz Lahana

Kalori değerinin düşük olması ve yüksek lif oranı ile tok tutan bir diğer gıda olan beyaz lahana da zayıflamak isteyenlerin listesinde olması gereken besinlerin başında geliyor.

Yeşil Kabak ve Balkabağı

Kabak türleri de kilo vermek isteyenlerin bir diğer favori besinidir. Özellikle sindirim sorunları çekenlere önerilen kabak tok tutan besinler arasında yer almaktadır.

Sütlü Kahve

Yağsız sütle yapılan bir fincan kahve metabolizmanızı hızlandırmasının yanı sıra sizi en az bir öğün daha tok tutacaktır. Diyet yapanların programlarına sık sık kahve eklemesinin bir diğer nedeni de budur.

Protein

Özellikle hayvan ürünlerinden alınan protein metabolizmayı çalıştırır ve yağ yakımını sağlar.

Meyve Suyu Karışımları

Vücudun şeker ihtiyacını sağlıklı bir şekilde karşılamak için elma, armut, üzüm, ananas, greyfurt, karpuz suyu karışımlarını deneyebilirsiniz. Şeker deposu asitli içeceklerden mutlaka uzak durun !

Sebze Suyu Karışımları

Bizim damak tadımıza pek uygun olmasa da kereviz, ıspanak, domates, salatalık, kereviz suyu karışımları da son derece sağlıklıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here