Yağ Yakmak İçin 6 Günlük Antrenman Programı

1
36

Yağ Yakmak İçin 6 Günlük Antrenman Programı

Parçalı bir görünümüne sahip olmak için yağ yakmak amacıyla hazırlanan bu 6 günlük program ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

[table id=252 /]

Antrenman Açıklaması

Haftada 6 gününüzü ayırmanız gereken bu antrenman programı vücut geliştirmeye yeni başlayan sporcular için biraz ağır gelebilir. O nedenle vücut geliştirme ile en azından 1-2 yıldır içli dışlı olan kişilerin uygulaması daha yerinde olacaktır. Antrenman programını uygulayacağınız 6 hafta boyunca haftada iki kere üç gün üst üste antrenman yapmanız gerekiyor. Her antrenman günü de yaklaşık olarak 60-70 dakika kadar spor salonunda zamanınız geçeceğini göz önüne almayı unutmayın.

Özellikle bulking döneminin sonuna gelen ve yaz dönemi için parçalı bir kas görünümüne sahip olmak isteyen herkes bu yağ yakıcı antrenman programını uygulayabilir. Unutmayın yağ yağmak sadece yoğun bir antrenman programı ile olmaz. Bunun yanında çok sıkı bir diyet programı da uygulamanız gerekmektedir.

Bu içeriğe göz atın: Yağ Yakıcı Diyetiniz İçin 7 İpucu

Yağ Yakmak İçin 6 Günlük Antrenman Programı

Bu antrenman programını uygularken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Bunlara elinizden geldiğince uymanız 6 haftalık süre sonunda hedeflerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Bunun için bu 6 haftalık süre boyunca elinizden geldiğince programı aksatmamaya çalışın.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Antrenman programını haftada iki kere üç gün üst üste uygulayın ve arada bir gün dinlenin.
  • Her gün sabah ısınmak için hafif kardiyo hareketleri yapın. Bu şekilde güne metabolizmanızı hızlandırarak başlayabilirsiniz. Antrenman sonrası da açma-germe ve hafif kardiyo yapmayı unutmayın.
  • Setler arasında sadece 30 saniye dinlenin. Bu şekilde antrenman boyunca nabzınızı yüksek tutarak yağ yakabilirsiniz.
  • Tekrar zamanlamasını her hareketi yaparken 2-1-2 olacak şekilde ayarlayın.

1. Gün (Göğüs, Triceps, Karın)

[table id=253 /]

2. Gün (Sırt ve Biceps)

[table id=254 /]

3 Gün (Bacak ve Omuz)

[table id=255 /]

5. Gün (Göğüs, Triceps, Karın)

[table id=256 /]

6. Gün (Sırt ve Biceps)

[table id=257 /]

7. Gün (Bacak ve Omuz)

[table id=258 /]

Bu içeriğe göz atın: Lazar Angelov Antrenman Programı


  • Yağ Yakmak İçin 6 Günlük Antrenman Programı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız.


1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here