Yağ Yakmak İçin 5 Farklı CrossFit Antrenmanı

Yağ Yakmak İçin 5 Farklı CrossFit Antrenmanı

Günlük rutininiz içinde uygulayabileceğiniz 5 farklı CrossFit antrenmanı ile birlikte yağ yakabilir ve ideal kilonuzu koruyabilirsiniz.

ANTRENMAN ÖZETİ
HedefYağ Yakma
Antrenman TürüTüm vücut
Antrenman SeviyesiBaşlangıç
Antrenman Günü5 gün (8 Hafta)
EkipmanBar, Kettlebell, Vücut Ağırlığı
Hedef KullanıcıKadın & Erkek

CrossFit veya CrossFit antrenmanı Greg Classman tarafında geliştirilen bir spor türüdür. CrossFit adını veren kişi aynı zamanda CrossFit markasının da kurucusu ve CEO’su olan Greg Classman’dır. Fiziksel egzersiz ve rekabetçi spor anlayışına dayanan CrossFit zaman karşı yüksek yoğunluklu eğitim programları, olimpik halter, pliometri, powerlifting, jimnastik, kettlebell lifting, beden eğitimi, strongman ve benzeri spor aktivitelerini içerir. CrossFit antrenmanları WOD adı verilen ve açılımı workouts of the day (günün antrenmanı) olarak belirlenir. WOD’lar hergün değişkenlik gösterir. WOD’lara ideal katılım haftada 3 – 5 gün arasındadır ve sınırlı katılım vardır. Birçok CrossFit Box, WOD’lara katılım için internet sitesi üzerinden randevu sistemi ile çalışır. WOD’lar tek kişilik değildir ve antrenman herkes için aynıdır. Her bir WOD bir önceki günden farklıdır. WOD’lar zaman sınırlaması olan ve yüksek yoğunluklu antrenmanlardır. WOD’a başlamadan önce kısa bir ısınma antrenmanı yapılır. Bazı CrossFit salonları, ısınma antrenmanından sonra 12 ila 15 dakika yüksek güç antrenmanı da yapar ve ardından WOD’a geçer.

Antrenman Açıklaması

CrossFit ve CrossFit antrenmanlarını özellikle son yıllarda popülaritesi çok fazla artan yeni yaklaşımlardan sadece birisi. CrossFit antrenmanları ile birlikte kısa süreli ama yüksek yoğunluklu çalışmalar ile genel kondisyonunuzu arttırabilir, yağ yakabilir ve kas gelişimi de sağlayabilirsiniz. Bu antrenman programında yer alan 5 farklı CrossFit antrenmanı ile yağ yakabilirsiniz. Bu sayede ideal kilonuza inebilir ya da koruyabilirsiniz. Her antrenman programını uygularken turlar arasında istediğiniz kadar dinlenebilirsiniz. Antrenmanları uygularken performansınızı mutlaka takip etmeyi unutmayın. Örneğin ilk seferde turlar arasında dinlenme sürenin 2 dakika ise sonraki antrenmanda bunu düşürmeye çalışın. Zamanla performansınız da artacağı için bunu başarmanız çok da zor olmayacaktır. Unutmayın kendinizi zorlamadan başarı gelmeyecektir. Bunun elinizden geldiğince antrenmana kendinizi verin.

Bu içeriğe göz atın:  8 Haftada Düz Bir Karın Bölgesine Sahip Olun

Yağ Yakmak İçin 5 Farklı CrossFit Antrenmanı

CrossFit Antrenmanı-1 (8 tur)
Hareket
Set
Tekrar
Hang Clean to Push Press
1
8
Push Up
1
10
Pull Up
1
10
Burpees
1
10
Sprint
1
50 metre

CrossFit Antrenmanı-2 (5 tur)
Hareket
Set
Tekrar
Tire Flips
1
6
Bodyweight Squats
1
30
Clapping Push Ups
1
20
Prowler Push
1
30 metre
Leg Raises
1
20
Jump Squats
1
15

CrossFit Antrenmanı-3 (4 tur)
Hareket
Set
Tekrar
Sprint
1
400 metre
Deadlift
1
10
Box Jump
1
6
Decline Push Up
1
30
Kettlebell Swings
1
40

CrossFit Antrenmanı-4 (8 tur)
Hareket
Set
Tekrar
Overhead Squats
1
10
Burpees
1
10
Push Ups
1
10
Hang Clean
1
10
Row Machine
1
200 metre

CrossFit Antrenmanı-4 (5 tur)
Hareket
Set
Tekrar
Push Jerk
1
8
Bodyweight Deadlifts
1
10
Fast Run
1
200 metre
Thrusters
1
10
Sit Ups
30
Hand Stand Push Ups
1
5


  • Yağ Yakmak İçin 5 Farklı CrossFit Antrenmanı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, diyet programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here