Vücut Geliştirme İdolü Lazar Angelov Kimdir?

Vücut Geliştirme İdolü Lazar Angelov

Vücut geliştirme ile ilgilenen herkes için adeta bir idol olan Lazar Angelov hakkında bilmediğiniz birçok detayı bu içerikte bulabilirsiniz.

Vücut geliştirme sporcuları arasında dünya çapında bir üne ve hayran kitlesine sahip olan Lazar Angelov hakkında birçok detayı cutandjacked.com ile yapmış olduğu bu röportajda bulabilirsiniz. Lazar Angelov kimdir, spora ne zaman başlamıştır, uyguladığı antrenman programı ve kullandığın besin destekleri gibi merak edilen birçok detayı bu röportajda bulabilirsiniz.

Lazar Angelov Kimdir?

Lazar Angelov 22 Eylül 1984 tarihinde Sofya’da doğan ve günümüzde çok geniş bir hayran kitlesine sahip profesyoel vücut geliştirme sporcusudur. Gençlik yıllarında basketbolla da ilişkisi olan Angelov zamanla sadece vücut geliştirmeye odaklanmış ve kariyerini bu yönde şekillendirmiştir. Kişiye özel uzaktan eğitim çalışmalarına da kendi internet sitesi olan lazarangelov.com adresinden devam etmektedir.

Lazar Angelov Spora Ne Zaman Başladı?

10-12 yaşlarında özellikle aksiyon filmlerine olan ilgili ile birlikte ünlü olmak isteyen Lazar Angelov bunu başarabilmek için NBA’de oyuncu olmak hayaliyle basketbola başlamıştır. Basketbol ile ilgilenirken aynı zamanda da vücut geliştirme ile de ilgilenmeye başlamıştır. Bir süre sonra Bulgaristan ordusunda askerlik görevini yerine getirmeye başlayınca basketbol ile ilgili olan bağı tamamen kopmuş ve tamamen vücut geliştirmeye odaklanmıştır. Vücut geliştirmenin sadece spor salonunda yapılan antrenmanlardan ibaret olmadığını belirten sporcu bir antrenmanın en fazla iki saat sürdüğünü ancak uygulanan diyet programının ise tüm gün devam ettiğini özellikle belirtmektedir. Bu nedenle vücut geliştirmenin sadece birkaç saat değil tüm gün boyunca devam eden son derece zorlayıcı bir spor dalı olduğunu da belirtmektedir.

Vücut Geliştirmeye Yeni Başlayanların En Büyük Hatası Nedir?

Lazar Angeov’a göre vücut geliştirmeye yeni başlayan kişilerin en büyük hatası düzenli ve sağlıklı beslenmemeleridir. Özellikle antrenman programı, hedefler ve günlük yaşam ile uyumlu olmayacak şekilde planlanan diyet programlarının faydadan çok zarar getirdiğini belirten Angelov kendisinde bu düzen içinde belirli bir zaman kaybolduğunu ve doğruyu bulabilmek için oldukça zaman kaybettiğini de belirtiyor. Diyet programlarının hazırlanması ve uygulanmasının yanı sıra doğru ve profesyonel şekilde hazırlanmış antrenman programlarının ve hareket listelerinin de yeni başlayan kişiler için son derece önemli olduğunu ve mutlaka göz ardı edilmemesi gerektiği konusunda da uyarılarda bulunuyor.

Bu içeriğe göz atın:  Kafein Nedir? Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Süreklilik ve Motivasyon Konusunda Önerileriniz Neler?

Lazar Angelov’a göre vücut geliştirme ile ilgilenen herkesin %100 oranda motive olması gerekiyor. Gerçek bir değişim yaşamak isteyen kişilerin kendilerini zorlamaları ve gerekiyorsa her gün spor salonuna mutlaka gitmelerinin son derece önemli olduğunu söylüyor. Bu noktada vücut geliştirme konusunda belirli bir aşamaya gelmemiş yani aslında herhangi başarısı olmayan kişilerin yaptığı yorumlara kulak asılmaması ve bu konuda tecrübeli kişilerin yorumlarının dikkate alınması gerektiğini de belirtiyor.

Antrenman Sırasında Dinlemek İçin Müzik Önerileriniz Neler?

Müziğe son derece düşkün olan Lazar Angelov’un antrenman sırasında dinlediği favori müziklerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Rick Ross – MMG Untouchable
 • Rick Ross – High definition
 • Rick Ross – King of diamonds
 • Meek Mill feat. Rick Ross – Tupac Back
 • Bugatti boyz – Another one
 • Breaking Benjamin-Blow me away
 • Paul wall – They don’t know
 • Nas – Hate me now
 • Godsmack – I stand alone
 • Rammstein – Sonne
 • Tupac – breathin

Serbest Ağırlıklar mı yoksa İstasyon Cihazları mı?

Lazar Angelov uyguladığı antrenman programlarının birçoğunda serbest ağırlıkları seçtiğini belirtiyor. Çünkü serbest ağırlıklar ile kas yapmak, yoğunluğu ve gücü arttırmak daha mümkün. İstasyon cihazlarını ise genellikler antrenmanın sonunda kullanıyor.

Hangi Kardiyo Çalışmalarını Tercih Ediyorsunuz?

Lazar Angelov genellikle kardiyo çalışmalarınından kaçındığını belirtse de aerobik hareketlerini sevdiğini belirtiyor. Kardiyo çalışmalarından uzak durmasının nedenini de kas kaybına uğramamak olarak açıklayan sporcu genellikle HIIT yani yüksek yoğunluklu kardiyo çalışmaları ile standart kardiyo çalışmaları arasında split yaptığını belirtiyor. Bununla birlikte Lazar Angelov kardiyo çalışmalarını çok nadiren yaptığını söylüyor.

Hangi Besin Desteklerini (Supplement) Kullanıyorsunuz?

Lazar Angelov aşağıda listesi verilen besin desteklerini (supplement) kullanıdığını belirtiyor.

 • Whey protein
 • BCAA
 • Glutamine
 • Arginine
 • N.O.Booster
 • Fish oil
 • Glucosamine
Bu içeriğe göz atın:  Salonda En Çok Yapılan 10 Yanlış

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here