Vücut Geliştirme İçin 8 Haftalık Başlangıç Programı

199

Vücut Geliştirme İçin 8 Haftalık Başlangıç Programı

Vücut geliştirmeye yeni başladıysanız ve daha büyük ve güçlü kaslara sahip olmak istiyorsanız 8 haftalık bu başlangıç programını uygulayabilirsiniz.

ANTRENMAN ÖZETİ
HedefKas Kütlesi Arttırma
Antrenman TürüTüm vücut
Antrenman SeviyesiBaşlangıç
Antrenman Günü3 gün (8 hafta)
EkipmanBar, Dambıl, İstasyon, Kablo, Vücut ağırlığı
Hedef KullanıcıKadın & Erkek

Kas Yapmak İçin Başlangıç Programı

Vücut geliştirme konusunda tecrübeni yoksa ve bu spora yeni başlayanlar arasındaysanız aslında hayalinizdeki vücuda sahip olmanın çok zor olmadığını bilmeniz gerekiyor. Vücut geliştirmeye yeni başlayan birçok kişi bu başlangıç evresini bir an önce geçmek ister. Ancak vücut geliştirme konusundaki bilgilerin büyük bir bölümü başlangıç evresinde öğrenilir. Hangi hareketin nasıl yapılacağı, hangi antrenman türünün uygulanacağı ve hangi diyet programının takip edileceği gibi birçok temel bilgi başlangıç aşamasında öğrenilir.

Hayalinizdeki vücuda sahip olabilmeniz için sabırlı, sürekli ve kararlı bir duruş sergilemeniz gerekmektedir. Bir heykeltraşın çalışması gibi siz de vücudunuzu ince ince işlemelisiniz. Bunun da zaman alan bir süreç olduğu antrenman yaptığınız her gün mutlaka hatırlayın. Unutmayın vücut geliştirmenin kısa bir yolu yoktur !

Vücut Geliştirme İçin 8 Haftalık Başlangıç Programı

Vücut geliştirme ile ilgili daha detaylı ve ileri düzey programları uygulayabilmeniz için öncelikle başlangıç seviyesinde tüm vücut yaklaşımını benimsemiş bir programı uygulamanız gerekmektedir. Bunun için 8 hafta ve haftada 3 gün olmak üzere tüm kas gruplarınıza yönelik olan bu programı uygulayabilirsiniz. Bu antrenman programı pazartesi-çarşamba-cuma veya salı-perşembe-cumartesi olacak şekilde uygulanabilir. Antrenman programında yer alan hareketlerin set aralarını 30-60 saniye olacak şekilde ayarlayın. Elinizden geldiğince bu süreyi aşmamaya çalışın. Eğer daha fazla dinlenmeye ihtiyacınız varsa ağırlıkları bir miktar azaltın. Bu sayede belirli bir nabız hızını antrenman boyunca koruma imkanınız olacaktır.

Bu içeriğe göz atın:  Dambıl Kullanarak 3 Günlük Tüm Vücut Antrenmanı

Pazartesi

HAREKET
SET
TEKRAR
Barbell Bench Press
3
12-10-8
Pull Up
3
Yapabildiğiniz kadar
Back Squat
3
12-10-8
Lying Leg Curl
3
12-10-8
Standing Dumbbell Shoulder Press
3
12-10-8
Floor Crunch
3
25-25-25

Çarşamba

HAREKET
SET
TEKRAR
Incline Dumbbell Bench Press
3
12-10-8
Barbell Deadlift
3
Yapabildiğiniz kadar
Weighted Dip
3
12-10-8
Barbell Curl
3
12-10-8
Barbell Romanian Deadlift
3
12-10-8
Standing Calf Raise
3
12-10-8
Lying Leg Lift
3
25-25-25

Cuma

HAREKET
SET
TEKRAR
Dumbbell Bench Press
3
12-10-8
Bent-over Barbell Row
3
Yapabildiğiniz kadar
Standing Barbell Press
3
12-10-8
Front Squat
3
12-10-8
Dumbbell Lunge
3
12-10-8
Seated Calf Raise
3
12-10-8
Bicycle Crunch
3
25-25-25


  • Vücut Geliştirme İçin 8 Haftalık Başlangıç Programı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız.2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here