Seated Barbell Wrist Curl

0
25

Ana Kas: Ön Kol

Ekipman: Bar

Hareket Türü: Güç

İkincil Kas(lar): –

Kuvvet: Çekme

Seviye ve Tür: Başlangıç-İzole

Ön kol bölgenizdeki kasları çalıştırabileceğiniz bir hareket olan Seated Barbell Wrist Curl hareketi açıklamaları ve ipuçları

Seated Barbell Wrist Curl Açıklamaları

  1. Düz bir bara ağırlıkları yerleştirdikten sonra düz sehbaya vücuzudunuzun üst bölümü dik olacak şekilde oturun.
  2. Avuç içi yukarı bakacak şekilde ön kolunuzu bacağınızın üst kısmına üst bölümüne yerleştirin.
  3. El bilekleriniz dizleriniz ile aynı seviyede olduğundan emin olun.
  4. Bileklerinizi serbest bıraktığınızda bar aşağıya doğru inecektir. En fazla indiği nokta sizin başlama noktanızdır. Yavaşça barı kendinize doğru yuvarlayın.En üst noktada 1-2 saniye bekleyerek tekrar kontrollü şekilde aşağıya indirin.

Seated Barbell Wrist Curl İpuçları

  1. Ön kolunuzun bacağınız ile temasını kesmeyin.
  2. Parmaklarınızı açmamaya çalışın.
  3. Yavaş ve kontrollü şekilde tekrarları yapın.

  • Vücut geliştirme konusunda kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için doğru bir şekilde planlanmış antrenman ve diyet programı uygulamanız kaçınılmaz bir gerekliliktir. Hedeflerinize en kısa sürede ulaşabilmeniz için Kas ve Güç | Remote PT “Kişiye Özel Uzaktan Eğitim” paketlerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz.
  • Seated Barbell Wrist Curl içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü veya Kas ve Güç | FORUM aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, diyet programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.Bu içeriğe göz atın:  Standing Cable Reverse Curl Açıklamaları ve İpuçları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here