Omuz Kaslarını Geliştirmek İçin Antrenman Programı

0
7

gercek-omuzlar-icin-antrenman-programi

Omuz kaslarını geliştirmek ve daha hacimli omuzlara sahip olmanız için hazırlanan bu antrenman programını mevcut programınıza ekleyerek uygulayabilirsiniz.

[table id=140 /]

Omuz bölgesindeki kas gruplarını geliştirmek vücut geliştirme ile ilgilenen sporcular için son derece önemlidir. Omuz bölgesindeki kasların vücuttaki konumu göz önüne alındığında biceps, tirpces ve sırt kasları başta olmak üzere hemen hemen vücuttaki tüm kas grupları için önemlidir. Omuz kaslarını geliştirmek ve daha hacimli omuzlara sahip olmak istiyorsanız omuz antrenmanı açıklamasındaki uygun olarak bu programı uygulayabilirsiniz.

Antrenman Açıklaması

Omuz bölgenize yönelik olarak 3 hafta uygulamanız gereken bu program ile omuz ve trapez kaslarınızı yoğun bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Program her hafta farklı hareketleri barındıran bir plandan oluşuyor. 3 hafta size kısa bir süre gelebilir ancak kaslarını şoka uğratacak bu programın verimli olacağından emin olabilirsiniz. Program içinde drop set, slow rep ve super setler bulunmaktadır. Hareketleri ve setleri doğru bir şekilde yapmanız gerektiğini unutmayın.

Programı uygulamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

  • 5-10 dakikalık ısınma ve germek hareketlerini her antrenman öncesinde mutlaka yapın.
  • Özellikle omuzlarınıza yönelik olarak açma-germe hareketlerini mutlaka yapın.
  • Her hafta bir önceki haftadan daha iyi çalışmaya dikkat edin.

Bu içeriğe göz atın: Omuz Ağrısı Nedenleri Nelerdir? Omuz Ağrısı Nasıl Engellenir?

Omuz Kaslarını Geliştirmek İçin Antrenman Programı

[table id=141 /]

[table id=142 /]

[table id=143 /]

İstediğiniz takdirde 3 haftanın sonunda 1 haftalık hafif bir hareket listesi ile kaslarınızı düşük yoğunlukta çalıştırabilir ve sonrasında yeniden 3 haftalık döngüye girebilirsiniz.

Bu içeriğe göz atın: 8 Haftalık Göğüs ve Sırt Antrenmanı


  • Omuz Kaslarını Geliştirmek İçin Antrenman Programı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, diyet programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.


1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here