Landmine Hareketleri İle Kas Gelişiminizi Hızlandırın

0
53

Landmine Hareketleri İle Kas Gelişiminizi Hızlandırın

Son dönemde oldukça popüler olan ve verimli hareketler gösterilen Landmine egzersizleri ile siz de kas gelişiminizi hızlandırabilirsiniz.

Daha fazla güç, daha fazla kas istiyorsanız ve bunları da herhangi bir sakatlık riski yaşamadan ya da bu riski en az indirerek elde etmek istiyorsanız landmine hareketleri tam size göre olabilir. Landmine hareketleri, landmine bar olarak tabir edilen ve barın bir ucu sabit olan bar kullanılarak yapılan hareketlere verilen isimdir. Kas gelişimi ve kas gelişimini hızlandırmak için landmine hareketleri son dönemde oldukça popüler olmuştur ve birçok sporcu tarafından da tercih edilmektedir.

Landmine Bar Neden Farklı?

Vücut geliştirme ile ilgilenen kişiler arasında landmine bar kullanımı neden git  gide yayılıyor? Landmine hareketlerini bu kadar popüler yapan ne? Landmine bar ile hareketler yapılırken birden fazla kas grubu aynı anda çalıştırılıyor, en önemli sebep aslında bu! Bunun yanında omurilik gibi vücudunuzun önemli bölgelerine gereksiz yere aşırı yük gelmesinin de önüne geçiyor. Landmine bar içeren egzersizleri antrenman programınıza eklerken ilk aşamada kolay bir şekilde uyum sağlayabileceğiniz hareketleri seçmeye özen gösterin. Daha sonraki aşamalarda ise ilginizi çeken diğer landmine barı ile yapılan hareketleri yapabilirsiniz. Bu içerikte landmine bar kullanarak yapabileceğiniz 5 hareketi ve dikkat etmeniz gereken noktaları bulabilirsiniz.

1. Landmine Pigeon Press

Omuz bölgesinden sakatlık geçirmiş olanlar ya da omuz hareketlerini yaparken kendisini rahatsız hissedenler bu hareketten memnun kalabilirler. Çünkü bu hareketi yaparken doğrudan ve dik bir şekilde omuz bölgenize yüklenmeyeceksiniz. Bu nedenle de omuz bölgenizdeki kasların ve eklemlerin zarar görmesi riskini en aza indirmiş olacaksınız. Ayrıca uzun kollarınız varsa standart omuz hareketleri yaparken ağırlığı kaldırıp indirdiğiniz mesafeyi de düşünürseniz omuz sakatlığı riskinizin ne denli yüksek olduğunu da takdir edersiniz. Landmine Pigeon Press hareketi ile tüm bu riskleri ortadan kaldırıp kas gelişiminizi de sağlayabilirsiniz.

Bu içeriğe göz atın:  5 Adımda Hızlı ve Sürdürülebilir Şekilde Yağ Yakmak

Bu içeriğe göz atın: Protein Tozu Nedir? Protein Tozu Çeşitleri Nelerdir?


2. Banded Landmine Push Press

Landmine Pigeon Press hareketine benzer bir teknik uyguladığınız bu harekette bu sefer tek elinizi kullanmanız gerekiyor. Hareketin zorluğunu da arttırmak için bant kullanıyorsunuz. Bu sayede barı ne kadar yükseğe kaldırırsanız bant kaynaklı olarak kaslarınızda oluşan gerilim de o denli yüksek oluyor. Bunun sonucunda da kaslarınızı zorlayarak onların gelişmesini sağlıyorsunuz. KAsları zorlayıcı etkisinin yanında Banded Landmine Push Press hareketi ile birlikte denge ve eksantrik kuvvetiniz de gelişecektir.

Bu içeriğe göz atın: Evde Antrenman İle Karın Kası Geliştirin

3. Landmine 2-1  Snatch

Bu hareket hem zorlayıcı hem de biraz kompleks! Landmine 2-1 Snatch hareketini yapabilmek için iyi koordine olmalı, dengenizi korumalı ve hareket boyunca da tekniğinizi bozmamanız gerekiyor. Hareketni başlangıcında barı iki elinizde yaklaşık squat poziyonu alarak kaldırmanız ve bar bel seviyenizi geçtiğinde barı tek el ile kaldırmaya devam etmelisiniz.

Bu içeriğe göz atın: Omuz Ağrısı Nedenleri Nelerdir? Omuz Ağrısı Nasıl Engellenir?

4. Landmine Single Leg Deadlift

Landmine hareketleri arasında en zor olanlardan birisi olan bu hareket birçok tek ayak ile yapılan her hareketler gibi genellikle sevilmiyor. Çünkü tek ayak ile bir hareketi yapmak için çok iyi bir denge ve güce sahip olmanız gerekiyor. Aksi taktirde çok düşük ağırlıklar ile dahi çalışsanız aniden tekniğiniz bozulabiliyor ve hareketi tamamlayamıyorsunuz. Moral bozukluğu da cabası! Landmine Single Leg Deadlift hareketini yapmak için ilk aşamada çok düşük ağırlıkları ve hatta ağırlıksız çalışmayı da tercih edebilirsiniz. Önemli olanın zaman harcayarak yavaş yavaş gelişim göstermek olduğunu unutmayın.

Bu içeriğe göz atın: 8 Haftada Yağ Kaybedin ve Parçalanın

Bu içeriğe göz atın:  Yüksek Yoğunluklu Bacak Antrenman Programı

5. Landmine Bent Over Row

Özelliklesırt ve bel ağrılarından muzdaripseniz Bent Over Row hareketinin alternatifi olarak Landmine Bent Over Row hareketini tercih edebilirsiniz. Bu hareketi yaparken V-Bar kullanmanız gerekiyor. Aslında hareketin tekniği ve oluşturduğu gerilim T-Bar Row Machine ile benzerlik gösteriyor.

Bu içeriğe göz atın: Tüm Zamanların En İyi 10 Kas Yapma Hareketi


  • Landmine Hareketleri İle Kas Gelişiminizi Hızlandırın içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, diyet programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here