Kalça ve Basen Bölgesi İçin Antrenman Programı

115

yogunlastirilmis-alt-vucut-antrenmani

Kadınlar çokça şikayetçi oldukları kalça ve basen bölgelerini sıkılaştırarak şekle sokmak için bu antrenman programını uygulayabilirler.

ANTRENMAN ÖZETİ 
HedefGenel fitness
Antrenman TürüSplit
Antrenman SeviyesiBaşlangıç
Antrenman Günü1
EkipmanVücut Ağırlığı
Hedef KullanıcıKadın

Antrenman Açıklaması

Kadınlar genellikle kalça ve basen bölgelerindeki yağlanma ve sarkmalardan oldukça şikayetçidirler. Bu bölgelerdeki yağ miktarını azaltmak ve sıkılaşarak kalça ve basen bölgesini daha güzel bir görünüme kavuşturmak kadınlar için önemli bir hedef olarak öne çıkmaktadır. Bu amaç doğrultusunda kadınlar bu antrenman programında yer alan 12 adımlık split şekilde uygulanan hareketler kalça ve basen bölgelerini şekle sokabilirler. Antrenman programında yer alan hareketleri toplamda 3 set yapmanız gerekmektedir. Bir seti tamamlamak için tüm hareketleri peş peşe ve dinlenme aranız vermeden yapmaya dikkat edin. Antrenman programını ilk uygulamaya başladığınızda bu sizi zorluyorsa tekrar sayılarını azaltabilirsiniz. Ancak hiçbir şekilde dinlenme arası vermemeniz çok önemlidir. Bu nedenle programa uyum sağlamak için sadece tekrar sayıları üzerinde değişiklik yapmaya çalışın.

Bu antrenman programını eğer mevcut olarak zaten bir program uyguluyorsanız o antrenman programına entegre edebilirsiniz. Bu programı haftada birkaç kere yapmanızda bir sakınca yoktur. Ancak üst üste ve bacak antrenmanlarınızın olduğu günlerde yapmamaya özen gösterin. Antrenman programınız içinde yer alan hareketleri tekniğine uygun bir şekilde uygulamaya özen gösterin. Bu antrenman programınızın yanı sıra basen ve kalça bölgesindeki yağlanmayı azaltmak için bir diyet programı da uygulayabilirsiniz.

Bu içeriğe göz atın: Yağ Yakıcı Diyet Programı İçin 7 İpucu

Kalça ve Basen Bölgesi İçin Antrenman Programı

HareketSetTekrar
Wide Jump Squats130 saniye
Walking Lunges120 (Her bacak)
Lateral Squat Jumps130 saniye
Plie Squats120
Alternating Plyo Lunges130 saniye
Glute Bridge120
Wide Jump Squats130 saniye
Split Squats120 (Her bacak)
Lateral Squat Jumps130 saniye
Curtsy Lunge120 (Her bacak)
Alternating Plyo Lunge130 saniye
Reverse Lunge with Front Kick120 (Her bacak)
Bu içeriğe göz atın:  En İyi 10 Göbek Eritme Hareketi


  • Vücut geliştirme konusunda kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için doğru bir şekilde planlanmış antrenman ve diyet programı uygulamanız kaçınılmaz bir gerekliliktir. Hedeflerinize en kısa sürede ulaşabilmeniz için Kas ve Güç | Remote PT “Kişiye Özel Uzaktan Eğitim” paketlerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz.
  • Kalça ve Basen Bölgesi İçin Antrenman Programı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü veya Kas ve Güç | FORUM aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız.1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here