Kadın Anatomisi Ne Kadar Farklı Olabilir?

0
26

Twitter’da viral olan kadın göğsünün anatomisini gösteren görseli mutlaka görmüşsünüzdür. Kadın göğsünde adeta çiçek gibi görünen şeyler birkaç kişide şaşkınlık yarattı. Çiçeğe benzeyen kaslar süt bezleri. Süt üreten bezler, dar kanallar ve bölümlerden oluşuyor. Süt boruları, salgı bezlerinin ürettiği sütü meme uçlarına taşıyor.

Kadın ve Erkek Anatomisi Farklı

Ancak bu görüntüye çoğu insan oldukça şaşırdı. Sosyal medya kullanıcıları kadın anatomisini bu haliyle tanımakta zorlandı. Twitter’da paylaştığı mesajda bir kullanıcı, “Kadın kas sisteminin fotoğrafını hiç görmediğimi fark ettim. Süt bezlerinin buna benzeyeceğini hiç düşünmemiştim” diyerek yaşadığı şaşkınlığı paylaştı.

Anatomi ve Fizyoloji isimli uygulamadan alınan bu illüstrasyon Twitter’da paylaşılınca, günler içinde 130 binden fazla beğeni aldı. Kullanıcılar arasında açmış çiçeğe benzeyen süt bezlerinin doğal zarafetine hayran kalanlar da vardı, bu görüntüyü korkutucu, hatta travmatik bulan da.

“Artık memelerim olsun istemiyorum” diye haykıran kullanıcı onlardan sadece biri:

Bir başkası ise, “İlk başta birisi sanat için göğüslerin üzerine çiçekler yerleştirdi sandım. Şimdi bedenimin içinde uzaylılar yaşıyormuş gibi hissediyorum. Dehşete düştüm.” yazdı.Bu içeriğe göz atın:  Dukan Diyeti İle Kilo Vermek ve Zayıflamak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here