Geniş Omuzlar Hayal Değil

genis-omuzlar-hayal-degil

Geniş omuzlar sizin için bir hayal değil. Eklemlerinize zarar vermeden omuz kaslarını güçlendirip, atletik bir görünüm kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

ANTRENMAN ÖZETİ
HedefKas kütlesi arttırma
Antrenman TürüTek bir kas grubu
Antrenman SeviyesiBaşlangıç
Antrenman Günü3
EkipmanDambıl, Kablo
Hedef KullanıcıKadın & Erkek

Omuz Kaslarını Geliştirmek

Geniş ve büyük omuz kaslarına sahip olabilmeniz için özellikle omuz bölgenizi çalıştıran bazı hareketler yapmanız gerekmektedir. Bununla birlikte omuz kaslarının doğrudan veya dolaylı şekilde hemen hemen tüm üst vücut hareketlerinde çalıştırıldığını unutmayın. Bu nedenle dikkatli ve özenli şekilde hazırlanmış programlarla bu bölgedeki kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Aksi takdirde bu bölgedeki kaslar fazla çalışmasından dolayı yorgun duruma düşer ve beklediğiniz gelişimi göstermez. Bunun için omuz kaslarınızın gelişimi için yeterli dinlenme süresi vermeye dikkat edebilir, omuz kaslarını çalıştıran diğer hareketlerin set ve tekrarlarında kısıtlamaya gidebilirsiniz. Unutmayın ki bench press yaparken göğüs kaslarınız çalışırken bununla birlikte omuz kasları da ciddi oranda çalışmaktadır. Bu nedenle de yapacağınız sadece omuz kaslarına yönelik bir antrenmanda çok daha fazla yorulabilirsiniz. Bu nedenle antrenman programlarınızı bu gibi küçük ayrıntıları göz önünde bulundurarak hazırlamalısınız.

Omuz bölgenizi kısa sürede geliştirmek istiyorsanız ön, orta ve arka omuz bölgeleri için özelleştirilmiş olan bir antrenman programı uygulamanız gerekmektedir. Buna uygun olacak şekilde göğüs antrenmanı ile birlikte yapılabilecek veya ayrı bir şekilde uygulanabilecek olan iki ayrı programı deneyebilir ve elde ettiğiniz sonuçlara göre kendi programını oluşturabilirsiniz.

Geniş Omuzlar İçin Antrenman Programı

GÖĞÜS ANTRENMANI SONRASI
HareketSetTekrar
Behind The Head Barbell Press312
Seated Dumbbell Overhead Press212
Cable Lateral Raise312
Overhead Lateral Raise212
STANDART OMUZ ANTRENMANI
HareketSetTekrar
Behind The Head Barbell Press410
Seated Dumbbell Overhead Press310
Cable Lateral Raise410
Overhead Lateral Raise312
Bu içeriğe göz atın:  Etkileyici Bir Üst Vücut İçin 18 Haftalık Chin Up ve Dips Programı

Not: Tüm antrenman programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here