Bacak Kasları İçin Dambıl Ağırlıklı Antrenman Programı

0
52

dambil-ile-bacak-antrenmani

Spor salonuna gitmeye vaktiniz yoksa sadece dambıl kullanarak bacaklarınızda bulunan kas gruplarına yönelik bu antrenman programını uygulayabilirsiniz.

ANTRENMAN ÖZETİ
HedefKas kütlesi arttırma
Antrenman TürüTek bir kas grubu
Antrenman SeviyesiBaşlangıç
Antrenman Günü1
EkipmanDambıl
Hedef KullanıcıKadın & Erkek

Antrenman Açıklaması

Özellikle ev koşullarında bacak antrenmanı yapmak bazı durumlarda çok zor olabilir. Olimpik bara ihtiyaç duyabilirsiniz ya da  geniş alanlar gerekebilir. Bu gibi sıkıntılı durumlarla karşılaştığınızda dambıllarınızı da kullanarak bacaklarınızı çalıştırabilirsiniz. Sadece dambıla ihtiyaç duyacağınız bu antrenman yaklaşık bir saat sürecek. Antrenman günleriniz arasına en az 3 günlük dinlenme süresi vermeyi unutmayın. Bacak kaslarınız geliştikçe ve antrenman sonrası kas yorgunluğunuz daha kısa sürede geçiyorsa antrenman arası dinlenme süresini 48 saate indirebilirsiniz. Antrenman içinde özellikle setlerdeki tekrarları hızlı yapmaya çalışmayın. Mümkün olan en yavaş şekilde kaslarınızın çalıştığınız hissederek kaliteli tekrarlar yapın. Tekrar sayılarını rahat bir şekilde yapabilmeye başladığınız zaman ağırlıklığı son üç tekrarda zorlanacağınız seviyeye çıkarmayı unutmayın.


Bacak Kasları İçin Dambıl Ağırlıklı Antrenman Programı

QUADS ve HAMSTRING ANTRENMANI
Quads Hareketleri
HareketSetTekrar
Dumbbell Goblet Squat412
Dumbbell Lunge412
Dumbbell Step Up420
Bulgarian Split Squat412
Hamstring Hareketleri
HareketSetTekrar
Dumbbell Stiff Leg Deadlift412
Dumbbell Hamstring Curl412


  • Vücut geliştirme konusunda kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için doğru bir şekilde planlanmış antrenman ve diyet programı uygulamanız kaçınılmaz bir gerekliliktir. Hedeflerinize en kısa sürede ulaşabilmeniz için Kas ve Güç | Remote PT “Kişiye Özel Uzaktan Eğitim” paketlerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz.
  • Bacak Kasları İçin Dambıl Ağırlıklı Antrenman Programı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü veya Kas ve Güç | FORUM aracılığı ile paylaşabilirsiniz.
Bu içeriğe göz atın:  Yeni Başlayanlar İçin Vücut Geliştirme-2

Not: Tüm antrenman programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız.1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here