6 Haftalık Kol Geliştirme Programı

490

6 haftalık kol geliştirme programı

6 haftalık kol geliştirme programı sayesinde kısa bir sürede kol kaslarınızı geliştirebilir ve kas kütlenizi arttırabilirsiniz. Antrenmanda verilen hareketleri düzgün ve tekniğine uygun bir şekilde yapmaya dikkat edin.

ANTRENMAN ÖZETİ 
HedefKas kütlesi arttırma
Antrenman TürüTek bir kas grubu
Antrenman SeviyesiBaşlangıç
Antrenman Günü2
EkipmanBar, Dambıl, İstasyon, Kablo
Hedef KullanıcıKadın & Erkek

6 Haftalık Kol Geliştirme Programı

Anternman Açıklaması

Kol kaslarınızı geliştirmeyi hedefleyen bu program 2 haftalık 3 bölüme ayrılmıştır. Her bölüm farklı bir çalışma yönetimine göre hazırlanmıştır.

HAFTA 1-2: Düşük yoğunluk, düşük-orta ağırlık. İlk iki haftalık süreçte programa alışacak ve kol kaslarınıza birden yüklenmemiş olacaktınız.

HAFTA 3-4: Orta yoğunluk, orta ağırlık. 3. ve 4. haftada antrenman yoğunluğu ve setler artarak program zorlaşmaya başlayacaktır.

HAFTA 5-6: Yüksek yoğunluk, orta ağırlık. Programın son iki haftası ise esas zorlu bölüm. Zorlandığınızı ve yorulduğunuzu hissedeceksiniz.

Programa başlarken her set için kaldırabildiğiniz ağırlıkları seçin. Eğer programdaki setleri tamamlayabiliyorsanız bir sonraki sefere ağırlıkları arttırabilirsiniz. 6 haftalık programın sonunda 1 haftalık mola vererek 6 haftalık bu programı tekrar uygulayabilirsiniz. Tabi ki ağırlıkları daha da arttırarak. Bu programı pazartesi ve perşembe olacak şekilde haftada iki gün uygulayabilirsiniz. Haftalık programınızın içine farklı bir şekilde yerleştirebileceğiniz bu antrenman programında çalışma günlerinin arasında 2 gün olmasına mutlaka dikkat edin.

Antrenman Programı

HAFTA 1-2
Pazartesi
HareketSetTekrar
Cable Curl212-15
Dumbbell Triceps Kickback212-15
Perşembe
Concentration Curl212-15
Cable Triceps Extension212-15
HAFTA 3-4
Pazartesi
HareketSetTekrar
Seated Dumbbell Curl3-410-12
Skullcrusher3-410-12
Perşembe
EZ Bar Preacher Curl3-410-12
Seated French Press3-410-12
HAFTA 5-6
Pazartesi
HareketSetTekrar
Barbell Curl58-10
Triceps Dips58-10
Perşembe
Chin Ups58-10
Close Grip Bench Press58-10
Bu içeriğe göz atın:  Evde Antrenman Yaparak Karın Kası Geliştirin
  • Vücut geliştirme konusunda kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için doğru bir şekilde planlanmış antrenman ve diyet programı uygulamanız kaçınılmaz bir gerekliliktir. Hedeflerinize en kısa sürede ulaşabilmeniz için Kas ve Güç | Remote PT “Kişiye Özel Uzaktan Eğitim” paketlerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz.
  • 6 Haftalık Kol Geliştirme Programı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü veya Kas ve Güç | FORUM aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız.1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here