5 Günlük Yoğun Antrenman Programı

0
20

doug_un_5_gunluk_yogun_antrenman_programi

Bu 5 günlük kardiyo ve ağırlık hareketlerinden oluşan yoğun antrenman programı ile mevcut kas kütlenizi kaybetmeden yağlarınızdan kurtulacaksınız.

[table id=15 /]

Antrenman Açıklaması

5 günlük yoğun antrenman programı ile birlikte mevcut kas kütlenizden kaybetmeden fazla yağlarınızdan kurtulacaktınız. Her güne ısınmak için kardiyo ve açma-germe hareketi ile başlayıp her çalışmayı da soğumak için kardiyo ile tamamlayacaksınız.

Antrenman süresince aşağıdaki temel konulara dikkat etmelisiniz;

  • Her vücut bölgesinin ilk hareketinde iki seti ısınma seti olarak yapılmalıdır. Birinci ısınma setinde çok hafif ağırlık, ikinci ısınma setinde ise normal hareketi yaparken kaldıracağınız ağırlığın yarısı kadar ağırlık kullanılmalıdır.
  • Kardiyo çalışmaları ise günde iki kere düşük yoğunluklu olacak şekilde yaklaşık bir saat kadar yapılmalıdır. İlk kardiyo antrenmanı sabah ilk iş olarak kahvaltıdan önce, ikinci kardiyo antrenmanı ise gece yatmadan en az iki saat önce yapılmalıdır.
  • Karın kaslarını her ağırlık antrenmanı sonunda çalıştırılmalıdır.
  • Setler arasında 30 saniye dinlenilmelidir.

Karın Hareketleri

Her ağırlık antrenmanının sonunda yapılacak karın egzersizleri şu şekilde olmalıdır;

  1. Decline Crunches – 4 set / 20-25 tekrar
  2. Hanging Leg Raises – 4 set / 20-25 tekrar
  3. Twisting Crunches – 4 set / 20-25 tekrar

5 Günlük Yoğun Antrenman Programı

[table id=16 /]

[table id=17 /]

[table id=18 /]

[table id=19 /]

[table id=20 /]

Cumartesi & Pazar: Dinlenme


  • 5 Günlük Yoğun Antrenman Programı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü veya aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, diyet programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.


1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here