3 Günlük Vücut Sıkılaştırma Antrenman Programı

137

uc-gunluk-vucut-sikilastirma-antrenmani

Her ne kadar kadınlara özel bir antrenman programı olmasına rağmen vücudunu sıkılaştırmak isteyen erkeklerin de uygulayabileceği bu tüm vücut antrenmanı için haftada 3 gününüzü ayırmanız gerekiyor.

ANTRENMAN ÖZETİ
HedefKas Kütlesi Arttırma
Antrenman TürüTüm Vücut
Antrenman SeviyesiBaşlangıç
Antrenman Günü3
EkipmanBar, Dambıl, İstasyon, Makina, Vücut ağırlığı
Hedef KullanıcıKadın & Erkek

Antrenman Açıklaması

Haftada 3 gün uygulamanız gereken bu antrenman programı ile vücudunuzu sıkılaştırabilir, bunun yanında da kas kütlenizi arttırarak daha güçlü hale de gelebilirsiniz. Antrenman programı doğrudan hacim kazanmak istemeyen yani sadece kas kütlesini arttırırken güçlenmek isteyen kişiler için son derece uygundur. Vücut sıkılaştırma amacıyla uygulayacağınız bu vücut sıkılaştırma antrenman programı özellikle bir kardiyo programı ile birlikte uygulandığında çok daha güzel sonuçlar vermektedir. Kardiyo çalışmanızı antrenman günüyle aynı günde de yapabilirsiniz. Sadece ikisini aynı gün yaptığınızda çok yorulmadığınızdan ve antrenman programlarınızı verimli bir şekilde uygulayabileceğinizden emin olun. Bu antrenman programını haftada 3 gün ve tüm kas gruplarınızı çalıştıracak şekilde uygulayacaksınız. Her antrenman gününde ortalama 1 saatte programı tamamlamalısınız. Düşündüğünüzde haftada 3 gün toplamda 3 saat ! Üşenmeyin ve bu programı uygulayın ! Antrenman programında günler birer gün dinleme arası olacak şekilde Pazartesi-Çarşamba-Cuma şeklinde düzenlenmiştir. Bu programı siz kendinize göre yine birer gün dinlenme olacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Bu içeriğe göz atın: Kadınlara Özel 30 Günlük Antrenman Programı

3 Günlük Vücut Sıkılaştırma Antrenman Programı

Pazartesi

HAREKET
SET
TEKRAR
45 Degree Leg Press
3
20
Seated Cable Row
3
20
Chest Dip>
2
20
Machine Shoulder Press
2
20
Cable Curl
2
20
Triceps Extension
2
20
Plank
3
1 dakika

Çarşamba

ÇARŞAMBA
HareketSetTekrar
Smith Machine Squat320
Seated Calf Raise225
Lat Pull Down320
Dumbbell Fly320
Triceps KickbackDip220
Standing Dumbbell Curl220
Triceps Bench Dip320

Cuma

CUMA
HareketSetTekrar
Dumbbell Lunge410 (Her bacak için)
Wide Grip Pull Up3Yapabildiğiniz kadar
Barbell Bench Press320
Standing Barbell Curl320
Triceps Bench Dip320

Bu içeriğe göz atın: Vücut Ölçümü, Vücut Kitle İndesi ve İdeal Kilo


  • 3 Günlük Vücut Sıkılaştırma Antrenman Programı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, diyet programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.

Bu içeriğe göz atın:  Esnek Beslenme Diyet Programı