15 Dakikalık Karın Kası (Six Pack) Antrenmanı

3
55

15 Dakikalık Karın Kası (Six Pack) Antrenmanı

Antrenman sonrasında sadece 15 dakika vakit ayırarak karın kası (six pack) sahibi olabilmek için bu karın kası antrenman programını deneyebilirsiniz.

Antrenman Açıklaması

Gerardo Gabriel tarafından hazırlanan bu 15 dakikalık karın kası (six pack) antrenman programı ile karın kaslarınızın parçalı bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Karın kası antrenmanı için programda yer alan hareketleri ard arda mola vermeden yapmanız gerekiyor. 4 hareketi ard arda yaparak seti tamamladıktan sonra ise yeni sete başlamadan önce 120 saniye dinlenebilirsiniz. Bu antrenman programını mevcut olarak uyguladığınız programın sonunda veya başında uygulayabilirsiniz. Ancak bu programı uygularken mutlaka doğru planlanmış bir diyet programı uygulamayı da unutmayın. Aksi takdirde hayalini kurduğunuz karın kaslarına sahip olmanız mümkün olmayabilir.

Bu içeriğe göz atın: Vücut Geliştirme İçin Diyet Programı Nasıl Planlanır?


Karın kası antrenmanına öncelikle Decline Crunch hareketi ile başlayacaksınız. Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise boyun ve sırtınızın düz olması ve hareketi yaparken herhangi bir şekilde bükülmemesidir. Bu şekilde tüm gerginliği karın kaslarınıza aktarabilirsiniz. Daha fazla tekrar yapmak için formunuzu kesinlikle bozmayınız. Aksi takdirde karın kaslarınız olması gerektiği gibi çalışmayacaktır.

Karın kası antrenmanında yer alan ikinci hareket ise Cable Crunch. Bu hareketi halat ile yapabileceğiniz gibi V-bar ile de yapabilirsiniz. Bu hareket karın kaslarına gerilim uygulayabilmek için çok verimlidir. Yine bu hareketi de videoda gösterildiği gibi tekniğine uygun olarak yapmaya özen gösterin.

Karın kası antrenmanının üçüncü hareketi ise herkesin iyi bildiği Hanging Leg Raise. Bu hareketi yaparken dizlerinizi bir miktar bükerek mekik çekiyormuş gibi karın kaslarınıza biraz daha fazla yüklenebilirsiniz. Ya da hareketi herkesin bildiği şekilde ayaklarınızı dümdüz şekilde kaldırarak yapabilirsiniz. Burada tercih tamamen size kalmış durumda.

Bu içeriğe göz atın:  Karın kasları için hangisi: Crunch mı, Plank mı?

Medicine Ball Twist ise bu antrenman programında yapacağınız son hareket. Bu hareket Russian Twist hareketinin top ile yapılanı olarak açıklanabilir. Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken hareket boyunca ayaklarınızın hafif bükülü olması ve yere asla değmemesidir.

15 Dakikalık Karın Kası (Six Pack) Antrenmanı

Hareket
Dakika
Yöntem
Decline Crunch
4
30 saniye
Cable Crunch
4
30 saniye
Hanging Leg Raise
4
30 saniye
Medicine Ball Twists
4
30 saniye

Bu içeriğe göz atın: Dukan Diyeti İle Kilo Verin ve Zayıflayın


  • 15 Dakikalık Karın Kası (Six Pack) Antrenmanı içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, diyet programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here