1 Haftada Göbek Eritmek ve Kilo Vermek İçin 7 Öneri

3
67

1 Haftada Göbek Eritmek ve Kilo Vermek İçin 7 Öneri

Sadece 1 haftada göbek eritmek ve kilo vermek için bu içerikte detaylı bir şekilde açıklanan 7 öneriyi uygulamanız yeterli olacaktır.

Yoğun iş ya da okul yaşamınız yüzünden spor salonuna çok fazla gidemiyor olabilirsiniz. Ancak tüm bu yoğunluğunuz arasında göbek eritmek ve kilo vermek için sadece 1 haftaya ihtiyacınız var. 1 haftada göbek eritmek ve kilo vermek için bu içerikte yer alan 7 öneriyi dikkate alarak hızlı bir şekilde değişim yaşayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu sadece 1 hafta sürecek olan bir süreç. Hayalinizdeki vücuda sahip olabilmeniz veya onu koruyabilmeniz için sağlıklı beslenme ve düzenli spor hayatınızın bir parçası olmalıdır. Özellikle aynaya baktığınızda sizi rahatsız eden göbek yağlarınız ve simitlerinizden nispeten bu 1 haftada kurtulabilirsiniz. Ancak bu 1 haftalık sürede kendinizi tam olarak hedefinize odaklamalı ve ona göre çalışmalısınız.

Supplementler.com’dan Yağ Yakıcı ürünleri inceleyin ve satın alın!

1. İstasyon Çalışması

Aynı zamanda hem kas yapmak hem de yağ yakmak istiyorsanız istasyon çalışmalarını denemelisiniz. İstasyon çalışmasını haftada 3 gün yaparak göbek eritmek ve kilo vermek gibi amaçlarınızın yanı sıra kas yapmak gibi ekstra bir getiriyi de sağlamış olursunuz. İstasyon çalışmalarında şınav, barfiks, lunges gibi tüm vücut hareketleri mutlaka olmalıdır. Bunun gibi vücut ağırlığı ile yapılan birkaç hareketi 15 tekrar yapmalı ve hemen sonrasında 1 dakika süreyle ip ile atlamalısınız. Bu döngüyü toplamda 3 ile 5 kere yapmanız size antrenman başına 600 kaloriye kadar yakmanızı sağlayacaktır.

Bu içeriğe göz atın: Tüm Vücut İçin Güç ve Hipertrofi Antrenmanı Programı

2. Karın Hareketleri

Göbek eritmek, kilo vermek ve simitlerden kurtulmak için en önemli parametrelerden birisi de karın hareketleri yapmaktır. Haftada 3 kere karın bölgesine yönelik antrenman yapmak bu hedeflere ciddi oranda katkı sağlayacaktır. Mekik ve leg raises gibi 20 tekrardan oluşan hareketleri yaparak kendinize bir antrenman programı planlayabilirsiniz.

Bu içeriğe göz atın:  Spor Salonu Dışında Yapılması Gereken 8 Şey

Bu içeriğe göz atın: Karın Kasları İçin 6 Farklı Antrenman Programı

3. Beslenme

Vücut geliştirme ile ilgili her konu mutlaka beslenmeye bağlıdır. İster kas yapmak ister yağ yakmak amacınız olsun, sonuç her zaman beslenmedeki performansınıza bağlıdır. Bu nedenle 1 haftada göbek eritmek ve kilo vermek istiyorsanız yediklerinize çok ama çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun içinde tam tahıllı besinler, tavuk, et, balık ve sağlıklı yağlar içeren besinleri tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Bu içeriğe göz atın: Vücut Geliştirme İçin Diyet Programı Nasıl Planlanır?

4. Tuz Tüketimi

Vücudun su tutmasının önüne geçmek için günlük sodyum alımınızı sınırlandırmanız gerekmektedir. Bunun içinde tuz tüketmemek en iyi çözüm olarak öne çıkıyor. Yemekleriniz size tatsız geliyorsa baharat ve çeşitli otlarla yeni tatlar denemeye çalışabilirsiniz.

Bu içeriğe göz atın: Karbonhidratlar ve Vücut Geliştirme

5. Su Tüketimi

Vücuttaki toksinleri atmak için su tüketimi olmazsa olmazdır. Su tüketimi hem daha düz bir karın hem de daha sağlıklı bir deri için de son derece faydalıdır. Su tüketimin yanı sıra yeşil çay ve sağlıklı meyve-sebze suyu tüketimi de tercih edilebilir.

Bu içeriğe göz atın: Yeşil Çay, Yeşil Çayın Faydaları ve Yeşil Çay Zayıflatır mı?

6. Alkol Tüketimi

Alkol tüketimi tüm zararlı yanlarının dışında karın bölgesinde şişlik hissi de yaratır. Düz bir karna sahip olmak için alkolden uzak durulmalıdır ve herhangi bir şekilde tüketilmemelidir.

Bu içeriğe göz atın: Alkol ve Vücut Geliştirme

7. Stres

Her ne günümüz koşullarında pek mümkün olmasa da stresten uzak durmaya çalışmak ve olaylara iyi yönden bakmak bel bölgesindeki şişkinlik hissinin azalmasına bir nebze de olsa yardımcı olabilir.

Supplementler.com’dan Yağ Yakıcı ürünleri inceleyin ve satın alın!

Bu içeriğe göz atın:  Steroid Nedir? Steroid Kullanımı ve Yan Etkileri

  • 1 Haftada Göbek Eritmek ve Kilo Vermek İçin 7 Öneri içeriği ile ilgili değerlendirmelerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not: Tüm antrenman programları, diyet programları, egzersizler ve hareketler tamamen öneri amaçlıdır. Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here